Dobrovolníci

Fb_img_1444725923582

Dáša Nemcová 

Žiju odmalička v Českém Těšíně, na sídlišti Mojském už 13 let. Děti,které chodí do KCM jsou mi velmi blízké, mám je ráda a zároveň miluji romskou muziku. Dává mi to radost,protože vím, že se děti nikde netoulají a jsou někde, kdo mohou rozvíjet svůj talent.

KCM: "vrba" = naslouchání klientům, věnuji se zejména práci s klienty romského původu, pomáhám při vedení free klubu, romských tanců a kdekoli, kde je potřeba

 

Fh

Mgr. Tereza Šimiková

Vystudovala jsem střední pedagogickou školu, obor výchovná a humanitární činnost a poté Sociální pedagogiku - a volný čas na MU v Brně, se specializací na dramatickou a multikulturní výchovu. Pracovala jsem rok a půl v neziskové organizaci IQ Roma servis, o.s, která se věnuje romským dětem a mládeži. 

KCM: vedoucí klubů, organizátorka pravidelných dětských bazárků a větších nárazových akcí, mentorka zahraničních dobrovolníků 

Kontakt: e-mail: tereza.simikova@kcmojska.cz

Tera-31-narozky-023

Martin Šimik, DiS.

Vystudoval jsem střední zdravotnickou školu v Karviné a Vyšší odbornou školu v  Brně. Pracuji jako zdravotnický záchranář na výjezdovém stanovišti  Třinec a po doplnění vzdělání i jako Intervent pro první psychickou  pomoc Zdravotnické záchranné služby MSK. Při práci také studuji teologii a misii na UMB v Banské Bystrici. Jsem ženatý, mám dvě děti a mezi mé koníčky patří sport, příroda, moje rodina i moje práce.

KCM:  Vedoucí florbalového klubu, hlavní organizátor příměstského jazykového kempu Fulhaus, příprava programu Komunitních bohoslužeb (KOSTEL). 

Kontakt: e-mail: martin.simik@kcmojska.cz, tel.: 776 208 373

Mgr. Ondřej Šimik, PhD.

Je mi 34 let, vystudoval jsem Učitelství pro 1. stupeň a získal doktorát z pedagogiky. Nyní pracuji jako vysokoškolský učitel, připravuji učitele 1. stupně ZŠ, zejména v oblasti přírodovědné a společenskovědní, na Pedagogické fakultě Ostravské univerzitě. Od září 2013 jsem také vedoucí katedry Preprimární a primární pedagogiky. Nyní průběžně pracuji na habilitaci v oboru pedagogika - oborová didaktika. Od roku 2010 jsem ženatý s manželkou Michaelou. Mám rád sport, především turistiku, běh a dlouhé horské maratony (Beskydská sedmička, 5 beskydských vrcholů). Kromě toho rád pracuji na zahradě a také si odpočinu u filmu. V životě se učím počítat s Pánem Bohem a důvěřovat mu.

KCM: zástupce ředitele, spolupráce na komunitní bohoslužbě KOSTEL, zaměření na práci s dětmi (příprava dětského dne), součásti týmu připravujícího letní kemp Fulhaus (mám na starost finance a fitness), starám se o vzhled a aktualizaci webu KCM jako administrátor,

Kontakt: e-mail: ondrej.simik@kcmojska.cz, tel.: 608 868 608

 

Michaela Šimiková

V roce 2011 jsem vystudovala všeobecné gymnázium v Havířově, nyní studuji na Slezské univerzitě Český jazyk a literaturu. Mezi mé zájmy patří čtení knih, cestování či vyrábění dekorací. Miluji také lyžování a relaxační procházky. Očekávám, co má Pán Bůh pro mně v životě připraveno.

KCM: V rámci letního kempu Fulhaus vedu umělecký kemp.

 

Schranka01

Kateřina Kubienová

Jsem vystudovaný ergoterapeut a nyní studuji koordinaci rehabilitace v dlouhodobé zdravotně-sociální péči. Mám moc ráda lidi a ráda o ně pečuji. Ráda vidím na jejich tváři úsměv, když jim mohu pomoci. Mezi mé koníčky patří tanec a sport.

KCM: V KCM působím jako pomocník při různých akcích. (Fulhaus, Kombo,....) a vedu posilování pro holky.
Ja

Mgr. Petr Kubiena

Vystudoval jsem Střední průmyslovou školu stavební v Havířově a poté jsem vystudoval obor Učitelství pro 1. stupeň ZŠ.na Ostravské univerzitě. Nyní pracuji jako učitel na ZŠ Albrechtice. Mezi mé záliby patří všeobecně sport, stále hraji závodně fotbal a jsem také fotbalovým rozhodčím, dále si rád přečtu dobrou knížku.

KCM: V KCM mě nejčastěji uvidíte na přilehlém hřišti, pokud počasí není ideální nebo jsou zimní měsíce, tak jsme v tělocvičně, kde trénujeme basket a fotbal. 

 Obrazek-3

Noemi a Jakub Pípalovi

Po ukončení našich bakalářských studií v roce 2015 jsme se rozhodli odjet na rok do Francie, kde nyní pracujeme jako dobrovolníci ve středisku Rimlishof v Alsasku. Kuba pracuje s žadateli o azyl, připravuje pro ně volnočasové aktivity a pomáhá s praktickými záležitostmi. Noemi pracuje v jeslích s dětmi od 2,5 měsíců do 3 let. Touto službou chceme mimo jiné načerpat nové zkušenosti a inspiraci pro naši práci v KCM, ve které chceme pokračovat po našem návratu v červenci 2016.

KCM: Hudební a sportovní aktivity, organizace příměstského tábora Fulhaus

 

Ing. Petr Haman

Vystudoval jsem Informatiku a výpočetní techniku na VŠB-TU v Ostravě. Pracoval jsem necelý rok jako programátor webových aplikací. Nyní pracuji jako středoškolský učitel odborných předmětů zaměřených na informační a komunikační technologie na Obchodní akademii v Ostravě-Porubě.

KCM: zvukař na speciálních akcích KCM (KOMBO, příměstský tábor)

Kontakt: e-mail: petr.haman@kcmojska.cz, tel.: 777 805 692

Bc. Tomáš Ježek   

KCM: externí pracovník, administrátor tohoto webu (technická podpora) 

Kontakt: e-mail: tomas.jezek@kcmojska.cz, tel.: 777 615 401